Amp
Ana Sayfa Gündem En İyi Lise Film ve Dizileri 2023

En İyi Lise Film ve Dizileri 2023

0

Lise yılları, öğrencilerin hayatlarında önemli bir dönüm noktasıdır. Bu yıllarda arkadaşlarla geçirilen zamanlar, aşkların başlangıcı, gelecek planları ve keşfedilecek birçok şey vardır. Bu nedenle, lise yıllarını konu alan filmler ve diziler, izleyiciler tarafından büyük ilgi görmektedir. Söz konusu lise film ve dizilerin özellikle Netflix içerikli olması ise dikkatlerden kaçmamıştır. Böylece özellikle yüksek teknolojili robot içerikli lise film ve dizilerin daha çok genç kuşaklar tarafından tercih edildiğinin altını çizebiliriz

 Euphoria

Genç bir kadının yaşam mücadelesi üzerine odaklanan bu dizi, son derece etkileyici bir şekilde lise yıllarını ele alıyor. Dizi, uyuşturucu bağımlılığı, cinsellik, aşk, arkadaşlık ve kişisel kimlik gibi birçok konuyu ele alıyor.

Stranger Things 

Dizinin yüksek HD görüntü kalitesine sahip olması dikkatlerden kaçmamıştır. Bu nedenle en iyi lise film ve dizileri 2023 yüksek beğeni alan diziler serisinde yerini almıştır. Netflix dizi filmleri arasında yer alan Stranger Things adındaki dizi 1980 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri ülkesinde çekimleri tamamlanmıştır. Dizinin direk olarak bilim ve kurgu üzerine kurulu olması izleyicilerinde yüksek heyecan ve adrenalin meydana getirmiştir.

Atypical 

2023 yılının en kaliteli lise film ve dizileri arasında Atypical adındaki dizi filmi yer almıştır. Gençlik dizileri arasında yer alan söz konusu lise dizi filmi ele aldığı hassas konularla izleyicilerinde muhteşem bir atmosfer meydana getirmiştir.

To All The Boys

Bu romantik komedi dizisi, aşk mektupları yazan bir lise öğrencisi olan Lara Jean Covey’nin hikâyesini anlatıyor. Film aşkın zorluğunu, ailenin önemini ve kişisel gelişimi ele alıyor. İzlenmesi gereken değerli bir yapım olarak değerlendirilmektedir.

Ölmek İçin 13 Sebep

En kaliteli görsel efektlerin yer aldığı lise dizinin Netflix tarzı olması dizi filmin yoğun olarak tavsiye edilmesini sağlamıştır. Dizinin ana hikâyesi henüz lise döneminde yer alan bir öğrencinin eğitim gördüğü okulda özel ve gizemli bir kutu bulmasını kapsıyor. Bulduğu kutunun içeriğini açmak için kutuyu eve getirir. Bu süreç sonrasında heyecanlı bir macera başlamış olur.

Class

Class gençlik kurgu türünde bir televizyon dizisidir. Coal Hill Akademisi’nde geçen dizi öğrencilerin okulda ve özel hayatlarında karşılaştıkları olayları anlatmaktadır. Dizide ayrıca akademiyi ve dünyayı tehdit eden yaratıkların da bulunduğu fantastik unsurlar da yer almaktadır. Öğrencilerin sıradan sorunları ile dünya çapındaki tehlikeleri bir araya getiren dizi, macera, gizem ve dram türlerini harmanlamaktadır. Başarılı Doctor Who spin-off’u olan Class, izleyicilere gençlik dönemi sorunlarına ve hayatta kalma mücadelesine dair ilginç ve sürükleyici bir perspektif sunmaktadır.

Elite

Elite İspanya’da Las Encinas adlı saygın bir özel okula kabul edilen üç işçi sınıfı öğrencisi hakkında bir drama dizisidir. Samuel, Nadia ve Christian, zengin ve güçlü öğrencilerle bir arada okumaya başladıklarında, entrika, aşk ve suçlarla dolu bir dünya ile karşılaşırlar. Dizide, öğrenciler arasındaki ayrımı artıran sınıf farklılıkları, aşk üçgenleri ve arkadaşlık ilişkileri konu edilirken, bir yandan da gizemli bir cinayet soruşturması işleniyor. Zenginlik, ayrıcalık ve güçle dolu bir dünyanın kapılarından içeri giren bu üç öğrencinin, tüm zorluklarla başa çıkabilmesi için mücadele etmeleri gerekiyor.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Lütfen Bekleyin...

Abone Olun

En son eklenen haberlerden haberdar olmak istermisiniz? İlk öğrenen olmak için aşağıya e-posta adresinizi ve adınızı girin.
Exit mobile version