Amp
Ana Sayfa Gündem Sabahları Yapılabilecek Alışkanlıklar

Sabahları Yapılabilecek Alışkanlıklar

0

Hayatınızı daha iyi daha düzenli verimli ve etken bir hale getirmek için belli başlı durumları alışkanlık haline getirebilirsiniz. Bu alışkanlıklar sayesinde hayatınızı düzene sokup çok daha iyi bir şekilde devam edebilirsiniz.

Şükredin

Sabahları uyandığınızda ilk olarak hayata yaşadıklarınıza dair güzel bir şekilde şükredebilirsiniz. Nefes aldığınız için sağlıklı olduğunuz için uyanabileceğiniz bir eve sahip olduğunuz için ve her konuda pek çok şükredecek sebep bulunuyor. Bu yüzden güne bu şekilde pozitif başlayabilirsiniz.

Gülümseyin

Sabahları uyandığınızda gülümsediğinizde beyninize direkt olarak mutluluk hormonu gider. Bu mutluluk hormonu gününüzün de güzel geçmesine yardımcı olacağı için sabahları ilk olarak güne gülümseyerek başlayabilirsiniz.

Soğuk Suyla Duş Alın

Sürekli olmasa bile en azından haftada bir gün soğuk suyla duş almak vücudunuzun enerjik hissetmesine yardımcı olur. Aşırı soğuk olmamak kaydıyla soğuk su vücuttaki gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olacağı gibi vücut sağlığı açısından daha tercih edilebilecek bir durumdur. Bir yandan soğuk su vücudun daha enerjik hissetmesine yardımcı olacağı için bu şekilde enerji toplayabilirsiniz.

Su İçin

Sabah uyandığınızda ilk olarak su içerek güne başlayabilirsiniz. Su içtiğinizde tüm gününüz daha iyi geçeceği gibi bir yandan vücut sağlığı açısından da faydalı bir durum gerçekleştirmiş olursunuz. Özellikle suyun içerisine bir damla limon damlatarak metabolizmanın da hızlanmasına yardımcı olup bir yandan yağ yakabilirsiniz.

Egzersiz

Sabahları 20 dakikaya ya da yarım saat gibi bir yürüyüş ya da bir egzersiz de güne başladığınızda vücudunuz kendini çok daha enerjik hissedecektir. Egzersiz yapmak vücut sağlığı ve psikolojik sağlık açısından da her zaman oldukça faydalı bir durumdur.

Meditasyon

Egzersiz yapmak istemeyen biriyseniz eğer bu zamana meditasyona da ayırabilirsiniz. Meditasyon yine vücut sağlığı açısından iyi gelecek ve ruhsal olarak da kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacak durumlardan biridir.

Müzik

Müzik dinlemek her zaman ruhsal açısından faydalı bir durum olduğu için sabahları güne uyandığınızda sevdiğiniz bir müziği açıp dinleyerek güne başlayabilirsiniz. Bu da her zaman kendinize iyi hissetmenize neden olan ve günü güzel geçirmenize yardımcı olan bir durumdur.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Lütfen Bekleyin...

Abone Olun

En son eklenen haberlerden haberdar olmak istermisiniz? İlk öğrenen olmak için aşağıya e-posta adresinizi ve adınızı girin.
Exit mobile version