Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaMagazinUysallar Dizi Konusu Nedir?

Uysallar Dizi Konusu Nedir?

Popüler bir dizi olan Uysallar, Netflix’in geniş içerik kataloğuna eklenmiştir. Kara komedi türündeki bu dizi, çarpık kentsel dönüşümlü İstanbul’un keşfedilmemiş sokaklarında ve yükselen plaza ve rezidanslarda geçmektedir. Mimar Oktay Uysal ve geniş ailesinin kimliği etrafında şekillenen dizi, güçlü oyuncu kadrosu ve ilginç konusuyla dikkat çekiyor. Peki Uysallar dizi konusu nedir? Öner Erkan’ın canlandırdığı mimar ve ailesinin trajikomik hikâyelerine odaklanan Netflix dizisi Uysallar,

İstanbul’un tanımlanamayan şehir manzarasını arka planda sunarak alternatif bir aile hikâyesi anlatıyor. Uysallar dizi konusu nedir? Dizi, seyircinin kendisine “Ben en son ne zaman mutluydum?” sorusunu sordurtacak şekilde yükselişe geçen plaza ve konutların gölgesinde geçen üst orta sınıftan bir aile odaklıdır.

Uysallar Dizisi Nerede Yayınlanıyor?

30 Mart 2022 Çarşamba günü online dizi-film platformu Netflix’te gösterilmeye başlayan Uysallar dizisi 1, zengin oyuncu kadrosu ve sıra dışı konusuyla ilgi odağı haline geldi. Dizi, İstanbul’un çarpık kentsel dönüşümüyle birlikte yükselen plaza ve konutlarının gölgesinde geçen, üst orta sınıf bir mimar olan Oktay Uysal’ın trajikomik hikâyesine odaklanıyor. Kara komedi türündeki bu tek sezonluk dizi, sosyal medya platformlarında farklı yorumlar aldı. İyi veya kötü şekilde yorumlanan dizi, aynı zamanda birçok yabancı ülkede de Netflix aracılığıyla gösterime girdi.

Uysallar Dizisi Konusu Ne?

Uysallar dizi konusu nedir? İşte cevabı  Mimar Oktay Uysal, eşi, iki çocuğu ve babasından oluşan ailesinden gizli bir şekilde punk hayatı yaşamaya başlar. Ancak ailesi de aynı sırada kendi gizli dünyalarını kurmaya çalışmaktadır. Uysal ailesinin yalanlarla dolu evinde, Oktay’ın da inşa etmesi gereken kendi hapishanesi vardır. İşte bu kara mizah türündeki tek sezonluk Uysallar dizisi, ailenin gerçekleri gözler önüne sererken, herkesin bir şekilde ikinci bir hayata ihtiyaç duyup duymayacağı sorusunu sorgulatıyor.

Uysallar Dizisi Uyarlama Mı?

Uysallar dizisi, farklı konusuyla dikkat çekerken senaryosunu Hakan Günday’ın yazdığı ve Onur Saylak’ın yönettiği bir Netflix prodüksiyonudur. Dizinin senaryosunun herhangi bir kitaptan veya yurt dışındaki herhangi bir diziden uyarlanma olmadığı iddia edilmektedir. Bu yüzden, kendi orijinal senaryosuyla dikkat çeken Uysallar dizisi, İstanbul’un çarpık kentsel dönüşümüne karşı trajikomik bir bakış açısı sunarken seyirciyi yeni bir dünyaya taşıyor.

Uysallar Dizisi Oyuncuları Kimler?

Uysallar dizisi, yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği, senaryosunu Hakan Günday’ın kaleme aldığı ve yönetmenliğini Onur Saylak’ın yaptığı bir Netflix yapımıdır. Dizinin oyuncu kadrosunda, Öner Erkan (Oktay Uysal), Songül Öden (Nil Uysal), Haluk Bilginer (Berhudar), Uğur Yücel (Olcay Uysal), İbrahim Selim (Mert), Nezaket Erden (Yağmur), Serkan Altunorak (Suat Uysal), Umut Yeşildağ (Ege Uysal), Nilay Yeral (Ece Uysal), Bilyana Jovanovska (Sofia) gibi isimler yer almıştır. Uysallar, İstanbul’un çarpık kentsel dönüşümüne karşı trajikomik bir bakış açısı sunarken, farklı konusuyla dikkat çekmektedir.

Uysallar Dizisi Nerde Çekildi?

Uysallar dizisi, İstanbul’un çeşitli ilçelerinde ve semtlerinde yapılmıştır. Genel olarak çekimlerin Avrupa Yakası’ndaki Beyoğlu ilçesinde gerçekleştirildiği söylenebilir. Dizi, İstanbul’un yoğunluğu, çarpık kentsel dönüşümü ve yükselen yapılaşması arasında geçmektedir. Karakterlerin sıra dışı hayatlarına odaklanan bu kara mizah türündeki dizi, farklı açılardan İstanbul’da yaşayan insanların dünyasına ışık tutmaktadır.

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!
- Advertisment -

Popüler Haberler

Son Yorumlananlar