Amp
Ana Sayfa Sağlık Zayıflamak İsteyenler İçin Yürümenin Önemi

Zayıflamak İsteyenler İçin Yürümenin Önemi

0

Zayıflamak isteyenler için yürüme önemli bir egzersiz ve kilo verme stratejisi olabilir. İşte yürümenin zayıflama sürecindeki önemli etkileri şöyledir. Kalori yakma amacıyla yapılır. Yürüyüş düşük çalıştırma aerobik bir aktivite olduğu için kalori yakmanın etkilidir. Vücut ağırlığınıza bağlı olarak yürüyüş sırasında yakılan kalori miktarı değişir.

Sürekli ve düzenli bir şekilde yürümek günlük kalori harcamanızı korumak ve kilo almaya yardımcı olabilir. Metabolizma hızını arttırmayı sağlar. Yürüyüş hızlanmanızı hızlandırarak enerji harcamanızı artırır. Düzenli yürüyüşler yağ yakımını destekleyebilir ve kilo verme sürecini hızlandırabilir.

Kardiyo Fitnessini Geliştirme

Kardiyo fitnessi hayal sisteminizin özellikle kalp ve beyinlerinizin nasıl çalıştığını ve vücudunun oksijenlerini nasıl kullandığını ifade eder.  Yürüyüş kardiyo fitnessini güçlendirmenin etkili bir yoludur. Kalp atış hızınızı yaratma sisteminizin güçlenmesine ve kullanımlarınızın azalmasına yardımcı olur.

Bu da daha uzun süreli ve yoğun egzersizlere daha iyi uyum sağlamanızı sağlar. Kardiyo egzersizleri, kalp atış hızınızı doğum organlarınızı zorlar ve dayanıklılıklarınızı artırır. Yüzme, koşu, bisiklet sürme eliptik antrenörde çalışma yürüyüş dans etme gibi aktiviteler kardiyo fitnessini geliştirmek için tercih edilen egzersizlerdir. Bu egzersizleri haftada bir en az 150 dakika süre ile orta seviye veya 75 dakika süre ile yüksek profilaksi yapmanız önerilir.

Düşük Etkili Bir Egzersiz Kilo Vermeyi Sağlar mı?

Yürüyüş düşük etkili bir egzersiz olduğu için içerikler ve kas sağlığı açısından da önemlidir. Koşu veya yüksek genişleme egzersizlerindeki yüksek darbe ve stresin aksine yürüyüş uzantılarının stresini azaltırken kasları güçlendiriyor. Yürüyüş diğer bazı egzersizlere kıyasla daha uzun süreli sürdürülebilirlik bir aktivitedir. Sadece bir çifte uygun ayakkabıya ihtiyaç duyun ve birçok insanın günlük rutinine kolayca dâhil edilebilir.

Düzenli yürüyüşler kilo kaybı hedeflerinizi uzun vadeli olarak sürdürmenizi sağlar. Yürüme tek başına yeterli olmayabilir. Sağlıklı bir kilo verme programı için, yürüyüş boyunca bir diyetle, kuvvet antrenmanıyla ve diğer egzersiz türleriyle birleştirmek önemlidir. Herhangi bir egzersiz kullanımını çalıştırmadan önce bir sağlık uzmanıyla ilgilenmeniz önemlidir.

Zayıflamak İsteyenler İçin En Basit Egzersizlerden Öneriler

Yürüyüş, hem basit hem de etkili bir egzersizdir. Düzenli olarak tempolu bir şekilde yürüyün, kalori yakmanıza yardımcı olur ve kilo verme sürecini bitirdiniz. Günde en az 30 dakika yürüyüş, zayıflama hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Koşu, daha yüksek depolama bir egzersizdir ve kalori yakımını sağlar.

Başlangıç ​​seviyesindeyseniz, önceden yürüyüşle başlayıp ardından yavaş yavaş koşabilirsiniz. Daha ileri seviyedeyseniz, koşu bandında veya açık harekât koşabilirsiniz. Ayakta durarak ellerinizi başınızın üstünde birleştirin. Ardından aynı anda ayaklarınızı yanlara delikleri ellerinizi yukarı kaldırın. Başlangıçta 10-15 tekrarla çalıştırır ve sayıyı artırabilirsiniz.

Dünyada Kadınların Yapmış Olduğu Zayıflama Egzersizleri

Squatlar bacak kalça ve gövde kaslarını çalıştıran etkili bir egzersizdir. Ayaklarınızı omuz askıları, dizlerinizi bükerek squat yapın. Uygun form ve teknikle 10-15 tekrar yapmaya başlayabilirsiniz. Plank karın kaslarını güçlendiren ve vücut bağlantılarını geliştiren bir egzersizdir. Dirseklerinizi bükerek ve vücudunuzu düz bir çizgide tutarak yere yatın. Bu pozisyonda birkaç veya daha uzun süre durarak operasyonları ve işletim sürelerini saniye artırabilirsiniz. Lunge bacak kaslarını çalıştıran bir egzersizdir.

Ayaklarınızı omuz askılarından, bir adım öne atın ve diğer dizinizi yere doğru indirin. Ardından, başlangıç ​​pozisyonuna geri giderken ve diğer ayağınızla aynı hareketi yapın. 10-15 tekrarla çalıştırabilir ve sayıyı artırabilirsiniz. Bu egzersizler zayıflamak isteyenler için basit ve etkili bir başlangıç ​​noktası olabilir. Herhangi bir egzersiz kullanımını çalıştırmadan önce bir sağlık uzmanıyla ilgilenmek ve doğru form ve teknik öğrenmek önemlidir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Lütfen Bekleyin...

Abone Olun

En son eklenen haberlerden haberdar olmak istermisiniz? İlk öğrenen olmak için aşağıya e-posta adresinizi ve adınızı girin.
Exit mobile version