Amp
Ana Sayfa Magazin Ayrılık Sonrası Kalbinizi Onarmanıza Yardımcı Olacak 4 Öneri

Ayrılık Sonrası Kalbinizi Onarmanıza Yardımcı Olacak 4 Öneri

0

Ayrılık sonrasında eski sevgiliyi unutmak ilişkiyi kalbinize gömmek bazen sizi zorlayabilir. Böyle durumlarda kalbinizin daha çabuk onarılması ve bir an önce toparlamanız için belli başlı tavsiyeleri uygulayabilirsiniz. Bu püf noktaları sayesinde kısa sürede kendinizi toparlayabilir ve kalbinizi onarabilirsiniz.

Sosyal Medya Detoksu Yapın

Sosyal medyayı sürekli olarak kullanmaya devam etmek bir yandan eski sevgiliyi sürekli stalk yapmak kesinlikle psikolojiye iyi gelmeyecek durumlardan biridir. Bu yüzden ilişkiniz bittikten sonra sosyal medyaya ara vererek bir süre kendi sakinliğinize çekilebilirsiniz. Bu durumu En azından birkaç hafta sürebilir. Sonrasında zihnen kendinizi dinlenmiş hissedersiniz.

Duygularınızı Bastırmaktan Kaçının

Duygularınızı bastırmak yerine daha dışa dönük bir şekilde yaşamak her zaman en doğru olandır. Eğer içinizden ağlamak Geliyor sağlayabilir ve kendinize bu şekilde rahatlatabilirsiniz. Üzgün ve mutsuz olmak fazlasıyla insani duygular olduğu için bu durumdan çekinmeden duygularınızı açıkça yaşayabilirsiniz. Böylelikle duygularınızı içinizde büyütmek yerine dışa yansıttığınızda daha çabuk atlatabilir ve kendinizi rahatlamış hissedebilirsiniz.

Beklemek Yerine Kabullenin

Beklemek yerine kabullenmek ve  beklemekten vazgeçip kendi hayatınıza odaklanmak her zaman en doğrusu olur. Kendi hayatınıza işinize ya da okulunuza odaklandığınızda çok daha çabuk unutup kalbinizi daha kısa sürede onarabilirsiniz. Hayat devam ettiği için aynı şekilde devam edip geri dönmesini beklemek yerine geleceğe odaklanmak her zaman daha doğru olur.

Kendinizle Zaman Geçirin

Sürekli olarak kendinize zaman geçirip egzersiz yapmak meditasyon yapmak ve müzik dinlemek gibi aktiviteleri gerçekleştirdiğinizde rahatladığınızı hissedebilirsiniz. Günde 20 dakika ya da yarım saatlik hafif tempolu bir yürüyüş eşliğinde müzik dinlemek ruhunuza her zaman iyi gelecektir. Yürüyüş dışında sabahın erken saatlerinde meditasyon yaparak daha tamamen rahatlayabilirsiniz. Gün içerisinde Boş zamanınızı belirleyip o saatte sevdiğiniz bir filmi ya da yeni bir film açıp izleyebilirsiniz. Bu aktivitelerin her biri ruha her zaman iyi gelen aktivitelerdir. Bir yandan kalbinizi onarmaya yardımcı olacak ve çok daha hızlı şekilde toparlanmanıza yardımcı olacaktır. Hayatınıza çok daha çabuk odaklanmak her zaman doğru olandır.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Lütfen Bekleyin...

Abone Olun

En son eklenen haberlerden haberdar olmak istermisiniz? İlk öğrenen olmak için aşağıya e-posta adresinizi ve adınızı girin.
Exit mobile version