Amp
Ana Sayfa Magazin Partnerinize Sarılmak İçin 4 Neden

Partnerinize Sarılmak İçin 4 Neden

0

Partnerinize sarılarak kendinizi daha iyi hissedebilir ve her açıdan mutlu olabilirsiniz. Yapılan araştırmalar neticesinde partnerlerin birbirlerine sarıldığında pek çok faydanın ortaya çıktığı daha bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu neticeleri incelediğimizde partnerinize daha fazla sarılmayı tercih edeceksiniz. Sarılmak gerek fiziksel olarak gerek duygusal olarak kişiye ruhen iyi gelen bir duygu olduğu için partnerler arasında da oldukça önemlidir. Daha sık sarılmak ilişkiyi pekiştirmenin yanı sıra kişilerin de kendine daha iyi hissetmesini ve stresini azaltmasını da sağlayan bir durumdur. Sarılmanın bu şekilde pek çok faydası bulunuyor. Bu faydalar neticesinde sarılmayı partnerler arasında sıklaştırabilirsiniz.

İlişki Doyumunu Artırır

sürekli olarak sarılmak çiftlerde mutluluk ve doyum bıraktığı için ilişkinizde kendinizi daha da iyi hissedebilirsiniz. Belli aralıklarla apartlarınıza sarılarak bir yandan kendinizi iyi hissedebilir bir yandan ilişkide sevgiye eksikliği hissetmeden fiziksel açıdan da kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Sarılma Dikkati Yoğunlaştırır

Sarılmak bir yandan vücut olarak ruhen de iyi hissetmeyi sağlayan bir  hissiyat olduğu için vücudunuzda dikkat ve güven hissiyatı oluşur. Bu şekilde kendinizi çok daha iyi hissedebiliriz stresinizi azaltabilir ve günlük hayata da daha iyi şekilde adapte olabilirsiniz. Pek çok olumlu noktayı sizde oluşturacağı için sarılmak her zaman kişiye iyi gelen durumlardan biridir.

Empatiyi Artırır

Empati yeteneği genellikle ilişkilerde az miktarda bulunduğu için bunu artırabilmek adına karşıdaki kişiye sarılmak ve onun sizi daha iyi hissetmesini sağlamak mümkün olacaktır. Bu şekilde hem kendinizi daha iyi hissedebilir hem de partnerinizin daha iyi hissetmesini sağlayabilirsiniz. Karşılıklı bir şekilde empati duygusu oluştuğunda ve geliştiğinde ilişki daha iyi bir şekilde mutlu olarak devam eder. Bu yüzden empatinin önemi büyüktür.

Tartışmayı Yatıştırır

Özellikle yoğun ve daha yükselme durumları olduğunda ve tartışmanın büyüdüğü durumlarda sarılmak her zaman iki taraf için de iyi gelir. Yoğun tartışma içerisinde karşınızdaki partnerinizi sarıldığınızda tartışmanın azalmasını sağlayabilir ve bir yandan o kişinin de kendini daha iyi hissetmesini sağlayabilirsiniz. Tartışmaların azalması ilişki açısından her zaman önemlidir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Lütfen Bekleyin...

Abone Olun

En son eklenen haberlerden haberdar olmak istermisiniz? İlk öğrenen olmak için aşağıya e-posta adresinizi ve adınızı girin.
Exit mobile version