Amp
Ana Sayfa Magazin Yaptığınız Kahveyi Mahvedecek Hatalar

Yaptığınız Kahveyi Mahvedecek Hatalar

0

Özellikle kahve sever kişiler kahve yaparken belli başlı püf noktalarına dikkat ederek yaparlar. Fakat bazı hatalar kahvenin lezzetini bozabilir ya da daha kötü bir hale getirebilir. Bu sebepten dolayı bu hataları yapmama ya Özen göstererek daha özenli bir şekilde kahve yapıp afiyetle tüketebilirsiniz.

Kahveyi Hatalı Saklamak

Kahveyi doğru yöntemlerle sakladığınız takdirde daha uzun ömürlü olmasını sağlayarak bir yandan tadını da bulunmamasını sağlayabilirsiniz. Kavrulmuş çekirdek tarzında olan kahveler nemli ve rutubetli ortam yerine daha kuru bir ortamda muhafaza etmek doğru olur. Bu sebepten dolayı serin ve kuru bir ortamda canlı temiz bir kavanozun içerisinde kahveyi saklayabilirsiniz.

Çekirdekleri Toptan Öğütmek

Kahvenin çekirdeklerine toptan bir şekilde öğütmek yerine o anlık öğütmek her zaman daha taze ve lezzetli bir şekilde tüketmeye yardımcı olur. Bu yüzden de toptan ölçmekten vazgeçip her zaman taze tüketmek adına anlık bir şekilde öğütebilirsiniz.

Kahvenin Üzerine Kaynar Su Dökmeyin

Kahvenin üzerine kaynar su dökmek yerine soğuk su ile birlikte Taze bir şekilde kaynatmak her zaman doğru bir yöntemdir. Bu yüzden Kaynar suyu direkt dökme kahvenin tadını tamamen bozacağı gibi lezzetini de alır. Soğuk suyla birlikte kaynatarak tüketmek her zaman doğru olan yöntemdir.

Kahve Su Dengesini Ayarlayamamak

Su fazla olduğunda ya da eksik olduğunda yine kahvenin lezzetli eksik olabilir. Bir yandan damak tadınıza göre sert ya da yumuşak için seviyorsanız Bu doğrultuda kahvenin oranını ayarlayabilirsiniz. Genelde normal lezzette bir kahve tüketmek isteyen kişiler bir fincanla suya bir tatlı kaşığı dolusu kahve tercih edebilir. Bu ayarlama ile yapılacak olan bir kahvenin lezzeti genelde adama hitap eden ve normal lezzete bir Türk kahvesi olur.

Musluk Suyu Kullanmak

Musluk suyu lezzetsiz bir tada sahip olduğu için kahveyi de aynı şekilde lezzetsiz bir hale getirir. Bu yüzden de musluk suyu kullanmak yerine her zaman hazır su ile kahveyi yapmak daha doğru olur. Hazır su ile yapılan kahveler kahvenin lezzetini koruyacaktır.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Lütfen Bekleyin...

Abone Olun

En son eklenen haberlerden haberdar olmak istermisiniz? İlk öğrenen olmak için aşağıya e-posta adresinizi ve adınızı girin.
Exit mobile version